شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

عنوان کامل پایان نامه :

 تأثیر سازمان های ایمان محور در مدیریت و توسعه پایدار محله های شهری

قسمتی از متن پایان نامه :

تکیه بازار :

یکی از دو تکیه معروف تجریش، تکیه بازار می باشد که ساختمانش به ظاهر، همزمان با احداث بازار بر پا شده می باشد. در این تکیه به « درب » می بینیم که « درب » بازار بر پا شده می باشد. در این تکیه ما چهار جنوبی، به محله جنوبی سرپل می رود ( محله ای که فعلاً تخریب « درب » امامزاده صالح راه پیدا می کند و شده و قسمتی از آن تبدیل به ایستگاه ماشین های شرکت واحد شده می باشد)  دو درب دیگر، یکی در قسمت شمال شرقی آن برای ورود به بازار واقع می باشد و دومی در شمال غربی قرار دارد و راه ورودی این تکیه به میدان سرپل می باشد.  در وسط آن محل وسیعی می باشد که در ایام سال، به غیر از دهه عاشورا، در آن میوه وسبزی عرضه می گردد و چهار طرف خود تکیه نیز، ساختمان دو طبق های می باشد که طبقه اول، آن را دکان ها تشکیل می دهند و طبقه فوقانی آن را نیز اتاق های تجاری و در ایام سال، این تکیه یکی از مرکز بازرگانی شمیران می باشد و فقط ده دوازده روز اول محرم عزاداری می گردد .

موزه پروفسور حسابی :

نام پروفسور حسابی برای همه ایرانیان شناخته شده می باشد خانه این دانشمند برجسته واقع در محله تجریش می باشد و روزانه علاقمندان و مراجعه کنندگان بسیاری دارد ( نقشه شماره 12-3 ) .

موارد فرصت و تهدیدها در محله تجریش :

فرصت ها :

محله تجریش یک شاهراه اقتصادی می باشد که هر روزه افراد زیادی از نقاط مختلف برای خرید به این محل می آ یند.

 

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

1 ) آیا سازمانهای ایمان محور از حیث مفهومی و کارکردی با سازمانهای محله محور قابل انطباق هستند؟

2) این سازمانها در شکل گیری و تقویت مدیریت و توسعه پایدار محله ای در محدوده مورد مطالعه (خصوصاً محلات منطقه 1 تهران) چه کارکردی می توانند داشته باشند؟

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک پایین صفحه

دسته بندی : پایان نامه ارشد