تأثیر سازمان های ایمان محور در مدیریت و توسعه پایدار محله های شهری

قسمتی از متن پایان نامه :

اماکن محله دارآباد :

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

1 ) اماکن فرهنگی :

محله دارآباد دارای دو کتابخانه می باشد؛ کتابخانه پارک ساحلی که در داخل پارک ساحلی واقع در خیابان هاشمی، قرار دارد و دیگری کتابخانه مسجد امام جعفر صادق که در خیابان شهید هاشمی، کوچه مسجد واقع شده می باشد. کتابخانه پارک ساحلی کتابخانه ای دولتی و عمومی می باشد که در سال 1374 تاسیس گردید و اکنون با داشتن17000 نسخه کتاب و 15000 عضو و 1000 عضو فعال به کار خود ادامه می دهد. از دیگر اماکن فرهنگی محله دارآباد می توان به موزه حیات وحش تصریح نمود. این موزه دولتی در سال 1372 در خیابان پورابتهاج، خیابان موزه تاسیس گردید.

مدرسه پروین اعتصامی مدرسه ای دخترانه می باشد که با مقاطق ابتدایی، ر اهنمایی در ایستگاه مدرسه، در خیابان شهید اقبالی در سال 1375 تاسیس گردید. این مدرسه دارای 200 دانش آموز و 1 کلاس پیش دبستانی، 5کلاس ابتدایی و 3 کلاس راهنمایی می باشد. مدرسه شهید پورابتهاج نیز مدرسه ای پسرانه می- باشد که با مقاطع پیش دبستانی، ابتدایی و راهنمایی در ابتدای خیابان شهید افتخاری در سال 1370 تاسیس گردید. این مدرسه دارای 250 دانش آموز و 1کلاس پیش دبستانی،5 کلاس ابتدایی و 3 کلاس راهنمایی می باشد. در محله دارآباد دبیرستان، مراکز پیش دانشگاهی و دانشگاه وجود ندارد.

2 ) اماکن تفریحی و ورزشی :

تنها پارک محله دارآباد پارک ساحلی واقع در خیابان هاشمی می باشد. این پارک در سال 1384 تاسیس شده می باشد و دارای وسایل تندرستی می باشد. مکان تفریحی دیگر در این محله کوه دارآباد می باشد.  این کوه که در واقع دامنه های جنوبی رشته کوه البرز می باشد، ضلع شمالی محله دارآباد را تشکیل می دهد و از نقاط مختلف می توان به دامنه های آن راه پیدا نمود اما ورودی اصلی آن در انتهای خیابان محبی واقع شده می باشد. این کوه دارای مسیر های متعدد اصلی و فرعی برای کوه پیمایی می باشد که در امتداد سمت راست خیابان محبی به سمت کوه وسایل تندرستی تعبیه شده می باشد. محله دارآباد دارای دو ورزشگاه و یک مجتمع ورزشی می باشد؛ ورزشگاه شهدای دارآباد واقع در خیابان اصلی پورابتهاج، حد فاصل موزه حیات وحش و ایستگاه مدرسه، ورزشگاه پارک ساحلی واقع در پارک ساحلی در خیابان هاشمی و مجتمع ورزشی طاق کسری واقع در خیابان پیروز شفیعی در خیابان هاشمی می باشد. ورزشگاه شهدای دارآباد دارای یک زمین فوتبال خاکی و یک سالن سر پوشیده می باشد که صبح ها ویژه بانوان و بعدازظهر ها ویژه آقایان می باشد. مجتمع ورزشی طاق کسری دارای امکاناتی مناسب اعم از استخر، سونا، جکوزی، سالن بدنسازی و … می باشد و ورود به این مجتمع برای عموم آزاد می باشد. بهره گیری از امکانات این مجتمع صبح ها ویژه بانوان و بعدازظهر ها ویژه آقایان می باشد.

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

1 ) آیا سازمانهای ایمان محور از حیث مفهومی و کارکردی با سازمانهای محله محور قابل انطباق هستند؟

2) این سازمانها در شکل گیری و تقویت مدیریت و توسعه پایدار محله ای در محدوده مورد مطالعه (خصوصاً محلات منطقه 1 تهران) چه کارکردی می توانند داشته باشند؟

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک پایین صفحه