عنوان کامل پایان نامه :

 تأثیر سازمان های ایمان محور در مدیریت و توسعه پایدار محله های شهری

قسمتی از متن پایان نامه :

هوای شهر تهران در تابستان و زمستان معتدل و سرد می باشد . حداکثر دمای ثبت شده حدود 44 درجه و حداقل دمای ثبت شده 15- و متوسط سالیانه 7/16 درجه سانتیگراد می باشد . اندازه بارندگی حدود 230 میلیمتر و دامنه تغییرات آن از 200 الی 400 میلیمتر از سالی به سال دیگر متفاوت می باشد . تعداد روزهای یخبندان از 48 تا 72 روز در سال گزارش شده می باشد . در شهر تهران دو نوع باد می وزد یکی باد موسمی و دیگری باد محلی ، اما هیچ کدام دارای جهت خاصی نبوده بلکه تابع تغییرات فصلی و وضع توپوگرافی محل می باشد .

شیب کلی شهر تهران از شمال به جنوب بوده و تفاوت شیب های زمین شهر ری با شیب 1 درصد تا زمین زعفرانیه و دربند با شیب مابین 11 الی 14 و حتی در حصارک تا شیب 20 الی 30 درجه هست .

وقوع شهر تهران در دامنه جنوبی البرز ، طبیعتاً دارای منابع آبی سطحی قابل ملاحضه ای می باشد این منابع عبارت اند از  : رودخانه کن ، رودخانه فرحزاد ، رودخانه درکه ، رودخانه دربند و دارآباد . محدوده تهران به 9 حوزه آبریز تقسیم شده می باشد که آب های جاری از هر یک از این حوزه ها توسط مسیل های آن حوزه تخلیه می شوند . این مسیل ها عبارت اند از :  مسیل تهران پارس ، مسیل دارآباد ، مسیل سرخه حصار ، مسیل منظریه ، مسیل دربند ، مسیل ولنجک ، مسیل باغ فیض ، مسیل درکه و مسیل کن .

شرایط مشخصه زمین شناسی منطقه تهران تماس جنوبی توده عظیم کوهستان البرز مرکزی متعلق به دوران سوم زمین شناسی با فلات ایران می باشد . در دامنه جنوبی البرز مرکزی بر بستری از توده های آوار شده آتشفشانی دوره ایوسن موسوم به سازند کرج ، قلمرو تهران و کرج قرار دارد . گسیختگی میان البرز و فلات ایران در نوع خود یکی از بزرگترین گسیختگی ها در جهان می باشد . این گسست با چندین رشته گسل که فعال ترین آنها گسل مشاء ، گسل شمال تهران ، وگسل ری می باشد مشخص شده می باشد . شهر تهران همواره تحت تأثیر لرزه های خفیفی می باشد که حس نمی گردد . در طول سده گذشته هیچگاه زلزله شدیدی رخ نداده می باشد . ازسوی دیگر منطقه شمیران با لرزه های نه خیلی بزرگ مواجه بوده می باشد که ناشی از تکانه های گسل مشاء و شمال تهران بوده می باشد . در حقیقت ریسک زلزله به کیفیت ساخت و ساز بستگی دارد . ریسک در نواحی با ساختمان های قدیمی تر ساخته شده با خشت و با مصالح غیر مقاوم بیشتر می باشد . ضوابط ساختمانی ضد زلزله مدت هاست که در تهران وضع شده می باشد اما خطر زلزله همچنان به صورت یک سؤال باقی مانده می باشد . نقشه شماره 3 پراکندگی گسل های فعال در استان تهران و گسل های فعال اطراف را نشان می دهد ( هورگاد ، برنارد-سید محسن ، حبیبی ، 1384) .

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

1 ) آیا سازمانهای ایمان محور از حیث مفهومی و کارکردی با سازمانهای محله محور قابل انطباق هستند؟

2) این سازمانها در شکل گیری و تقویت مدیریت و توسعه پایدار محله ای در محدوده مورد مطالعه (خصوصاً محلات منطقه 1 تهران) چه کارکردی می توانند داشته باشند؟

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک پایین صفحه