عنوان کامل پایان نامه :

 تأثیر سازمان های ایمان محور در مدیریت و توسعه پایدار محله های شهری

قسمتی از متن پایان نامه :

نقاط قوت ، ضعف ، فرصت و تهدیدها در محله (  مدل SWOT  ) :

ضعف:  یکی از نقاط ضعف محله دربند راههای ارتباطی آن می باشد که با گذشت زمان و افزایش تراکم جمعیت ساکنین محله و همچنین تردد گردشگران به خصوص در روزهای پایانی هفته، جوابگوی نیاز مردم نمی باشد و معمولاً در این روزها با بار ترافیکی سنگینی مواجه می باشد.  نکته دیگری که به چشم می خورد وجود اختلاف طبقاتی فاحشی میان ساکنین این محل می باشد. عده ای بسیار متمول و عده ای حاشیه نشین در این محله زندگی می کنند که این امر موجب عدم تجانس در این محله و عدم همکاری و مشارکت آنها با یکدیگر می گردد.

قوت : نقطه قوت این محله را میتوان جایگاه جغرافیایی و آب و هوایی آن دانست که باعث شده می باشد این محله از آب و هوایی خنک و کوهستانی برخوردار باشد و وجود درختان فراوان از گذشته به خصوص منطقه کاخ سعدآباد در این امر بی تأثیر نبوده می باشد. اگر کاخ سعدآباد در این منطقه وجود نداشت بی شک تا امروز شاهد ساختمانهای سر به فلک کشیده نیز در آن منطقه می بودیم.

تهدید : یک مشکلی که منطقه دربند را تهدید می کند فاضلابهایی می باشد که به رودخانه دربند سرازیر می گردد. این امر موجب آلوده شدن آب رودخانه و همچنین حریم رودخانه میشود که خود باعث به وجود آمدن فضایی مستعد برای جمع شدن حیوانات موزی مانند موش می باشد. مشکل دیگر طریقه ساخت و سازهای بی رویه در این منطقه می باشد که محیط زیست را به خطر انداخته می باشد و این گونه که به نظر می رسد برخلاف جهت مسیر توسعه پایدار حرکت می کند.

فرصت:  یکی از فرصت هایی که محله دربند از آن برخوردار می باشد، این می باشد که می تواند به یک قطب بسیار جذاب گردشگری، هم در سطح منطقه ای و هم در سطح بین المللی تبدیل گردد.  این محله از تمام پتانسیل های لازم در راستای رسیدن به این هدف برخوردار می باشد و تنها احقاق این هدف مستلزم رسیدگی و مدیریت مناسب مسئولین مربوطه نسبت به این موضوع می باشد.

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

1 ) آیا سازمانهای ایمان محور از حیث مفهومی و کارکردی با سازمانهای محله محور قابل انطباق هستند؟

2) این سازمانها در شکل گیری و تقویت مدیریت و توسعه پایدار محله ای در محدوده مورد مطالعه (خصوصاً محلات منطقه 1 تهران) چه کارکردی می توانند داشته باشند؟

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک پایین صفحه

دسته بندی : پایان نامه ارشد