شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

 تأثیر سازمان های ایمان محور در مدیریت و توسعه پایدار محله های شهری

قسمتی از متن پایان نامه :

محله های قدیمی دربند عبارتند از : مرغ محله، کنار محله، کلاغ پر و سربند. رودی به نام رودخانه دربند از میان دهکده دربند می گذرد. در سال 1366 سیلی در این رودخانه ایجاد گردید که بازار تجریش را نابود نمود. دره های اصلی رودخانه دربند عبارتند از دره اوسون، دره آبشار، دره امامزاده ابراهیم، دره کاک، آب شیر دره و دره زون. خیابان دربند از ارتفاع 1600 متری در میدان تجریش ( قدس) آغاز و در ارتفاع 1805 متری در میدان سربند (مجسمه کوهنورد) به پایان می رسد.  منطقه دربند به گونه متوسط 1700 متر از سطح دریا ارتفاع دارد.

در زمان قاجار بعضی از شاهزادگان قاجار در این منطقه نشیمن داشتند . در زمینهای دهکده دربند به زمان رضاشاه، مهمانخانه و چندین ویلا ساختند.  زیرا محله سربند تنگنا بود پل بزرگی بر روی رودخانه آن زدند و تندیس کوهنوردی نیز در میدانگاه سربند نصب گردید.  پیش از رسیدن به میدان سربند، در سمت چپ رودخانه هتل دیپلمات قرار دارد که تا اواسط دوران محمدرضا پهلوی محل پذیرایی مهمانان خارجی و تنها هتل آبرومند تهران بوده می باشد. امروزه علاوه بر اینکه محله دربند همچنان به عنوان یکی از قطب های گردشگری تهران خودنمایی می کند، تعداد زیادی از مردم نیز در آنجا زندگی می کنند. گرچه در گذشته این منطقه جدا از تهران به حساب می آمده می باشد اما امروزه به علت گسترش شهرنشینی و افزایش وسعت فضای شهری، این منطقه نیز با تهران ادغام شده می باشد ( www. Tehran 1 .ir ) .

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

1 ) آیا سازمانهای ایمان محور از حیث مفهومی و کارکردی با سازمانهای محله محور قابل انطباق هستند؟

2) این سازمانها در شکل گیری و تقویت مدیریت و توسعه پایدار محله ای در محدوده مورد مطالعه (خصوصاً محلات منطقه 1 تهران) چه کارکردی می توانند داشته باشند؟

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک پایین صفحه