عنوان کامل پایان نامه :

 تأثیر سازمان های ایمان محور در مدیریت و توسعه پایدار محله های شهری

قسمتی از متن پایان نامه :

محله زعفرانیه دارای 46 اماکن اداری (سازمان ملی نخبگان و فرمانداری شمیرانات وبانکهای سامان پاسارگاد سرمایه اقتصادنوین صادرات موسسه رویان )، 8 اماکن فرهنگی مذهبی (تماشاگه زمان و فرهنگستان هنر ) ، 40 مرکز خدمات اجتماعی ، 13 مراکز بهداشتی درمانی ، 8مراکز خدماتی رفاهی 5 مسجد و 1 مرکز نظامی و انتظامی و دارای چندین مراکز سیاسی (سفارتخانه های کشورهای آفریقای جنوبی برزیل اسلواکی چک یمن ومنزل سفرای عربستان سوریه هنداکراین ) می باشد .

کل جمعیت ساکن محله زعفرانیه 23222نفر و تعداد خانوارهای ساکن 4367 خانوار می باشد . نسبت مردان به کل جمعیت محله 2/50 %  و نسبت زنان به کل جمعیت محله 8/49 % می باشد . مساحت کل محله زعفرانیه 2385141 متر مربع می باشد .

گسل شمال تهران بزرگ ترین گسل شهر می باشد که در جنوب دامنه رشته کوه البرز و در شمال شهر تهران قرار دارد.  این گسل از لشکرک و سوهانک آغاز شده تا فرح زاد و حصارک و از آن جا به سمت غرب امتداد یافته می باشد. این گسل در مسیر خود، نیاوران، تجریش، زعفرانیه، الهیه و فرمانیه را در بر می گیرد  .به همین سبب درصورت بروز زلزله محله درمعرض آسیب جدی خواهد بود. بخش شمالی محله نیز که زیرتله کابین توچال قراردارد درمعرض رانش زمین می باشد .

از نظر کالبدی معابرمحله زعفرانیه وضعیت مناسبی ندارد  .با این که این محله یکی ازگران ترین محلات تهران می باشد وساکنان آن مانند مردم سایر محلات عوارض نوسازی می پردازند اما حداقل توجهی به معابر نمی گردد. پیاده روی خیابان سرلشگرفلاحی که اصلی ترین خیابان محله می باشد درتابستان سال جاری بازسازی گردید اما معابراین خیابان ازسه راه اعجازی به بالاسال ها می باشد که ترمیم نشده می باشد .ساخت وسازهای واقع درمحله نیز آسیب جدی به معابر وارد می سازند . ( سند هویت محله زعفرانیه ، منطقه 1 شهر تهران ، 1385 ) .

یکی از دلالیل مقبولیت محله زعفرانیه ویژگی های منحصربه فرد اقلیمی و زیست محیطی آن می باشد . این محله درکوهپایه داخلی البرز واقع شده واز روددره، جویبار، قنات، درختان کهنسال و باغ های زیبایی بهره مند می باشد. متاسفانه طی سال های جاری وضعیت زیست محیطی این محله مورد بی توجهی واقع شده می باشد . درخیابان اصلی زعفرانیه به دلیل ساخت وسازها بسیاری ازدرختان بومی محله (درخت چنار) قطع گردیده ودرختی به جای آن جایگزین نشده می باشد

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

1 ) آیا سازمانهای ایمان محور از حیث مفهومی و کارکردی با سازمانهای محله محور قابل انطباق هستند؟

2) این سازمانها در شکل گیری و تقویت مدیریت و توسعه پایدار محله ای در محدوده مورد مطالعه (خصوصاً محلات منطقه 1 تهران) چه کارکردی می توانند داشته باشند؟

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک پایین صفحه

دسته بندی : پایان نامه ارشد