تأثیر سازمان های ایمان محور در مدیریت و توسعه پایدار محله های شهری

قسمتی از متن پایان نامه :

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

ورزشگاه شهدای درکه :

این ورزشگاه، در خیابان شهید احمدپور، خیابان شهید مفیدی، واقع شده می باشد و به صورت مردم یاری اداره می گردد، با کمک اهدایی مردم، ساخت آن از سال 1364 آغاز گردید و در سال 1388 به بهره برداری رسید. این ورزشگاه بزرگ دارای فضایی در حدود 64 هزار مترمربع می باشد و فضای سالن حدود 2000 مترمربع و 120 متر فضای اداری و نگهبانی می باشد.  در این ورزشگاه، یک سالن ورزشی، یک زمین خاکی فوتبال، زمین آسفالت فوتسال، پیست دوچرخه سواری و یک میدان تیر و کمان هست                                (http : // www. Tehran1.ir )  .

3-5-2- 1 موارد قوت و ضعف محله درکه :

یکی از معضلات زیر بنایی محله درکه، تقسیم آن به دو منطقه می باشد که بخشی زیر نظر شهرداری منطقه یک و بخشی زیر نظر منطقه دو می باشد . به گفته ساکنان محله، این امر باعث شده می باشد که هیچ کدام از این دو منطقه شهرداری آن چنان که بایستی به مسائل این محله رسیدگی نمی کنند ومعمولاً مسئولیت ها را به یکدیگر پاس می دهند . شاید قبل از هر چیز بهتر باشد که این مشکل حل گردد و این محله زیر نظر یکی از این دو منطقه قرار گیرد. بعد از این مشکل مدیریتی، بزرگترین مشکل مردم درکه، نبود پارکینگ ماشین ها می باشد که زندگی مردم این محله را دچار معضلات بسیاری کرده می باشد. این منطقه بدلیل توریستی بودن، جمعیت زیادی را به خود جذب می کند، که برای تفریح، صرف غذا، بهره گیری از هوای تمیز وکوهنوردی، به درکه می آیند و به دلیل نبود پارکینگ، ماشین ها در کنار خیابان و در تمام کوچه های اطراف پارک می- گردد، که باعث مزاحمت برای ساکنان محله شده می باشد. ساخت یک پارکینگ بزرگ طبقاتی می تواند علاوه بر درآمدزایی، این مشکل بزرگ مردم درکه را حل کند.

یکی دیگر از معضلات مردم این محل، تردد آنها از سمت میدان درکه به سمت خیابان درکه می باشد. بخصوص از میدان درکه تا خانه معلم، که خیابان بسیار تنگ می باشد و باعث ترافیک شدید و بسته شدن مسیر می گردد. با عریض شدن این قسمت از خیابان، یکی دیگر از بزرگترین معضلات مردم این محله حل خواهد گردید. مسئله دیگر، نبود داروخانه در این محله می باشد که باعث معضلات زیادی برای مردم شده می باشد. ساخت یک داروخانه می تواند جلوی بخشی از تردد مردم این محله به سمت شهر را نیز بگیرد. همچنین امکانات مرکز بهداشتی درکه، پاسخگوی نیازهای مردم این محله نیست واکثراً مجبورند برای مسائل درمانی خود به مناطق دیگر شهر مراجعه کنند ( سند هویت محله درکه ، منطقه 1 تهران ، 1385 ) .

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

1 ) آیا سازمانهای ایمان محور از حیث مفهومی و کارکردی با سازمانهای محله محور قابل انطباق هستند؟

2) این سازمانها در شکل گیری و تقویت مدیریت و توسعه پایدار محله ای در محدوده مورد مطالعه (خصوصاً محلات منطقه 1 تهران) چه کارکردی می توانند داشته باشند؟

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک پایین صفحه