تأثیر سازمان های ایمان محور در مدیریت و توسعه پایدار محله های شهری

قسمتی از متن پایان نامه :

بازار میوه و تره بار شهدای اوین و درکه :

این بازار در خیابان درکه، نبش خیابان سیزده چنار، پشت دانشگاه شهید بهشتی قرار دارد، که شروع به کار آن اول مهر ماه 1384 می باشد. این بازار شامل 7 غرفه در زمینی به مساحت 436 متر مربع و با زیر بنای 384 مترمربع می باشد . وشامل غرفه میوه و سبزیجات، خشکبار، و لبنیات و گوشت می باشد که با قیمت مصوب شهرداری، به ساکنان محله خدمات خود را ارائه می دهد. این بازار از زمان شروع به کار رضایت ساکنان محله را به دنبال داشته می باشد.

2 ) بوستان ابتدای درکه :

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

این پارک در خیابان درکه ، نرسیده به خانه معلم درکه قرار دارد ، که از سال 1383 مورد بهره گیری مردم محله قرار گرفته می باشد. در این پارک تعدادی وسایل بازی برای بچه ها، تعدادی وسایل ورزشی، چند آلاچیق و یک سرویس بهداشتی هست.  البته چیزی که نظاره می گردد این می باشد که از این پارک ، بهره گیری چندانی نمی گردد.  زیرا که با وجود دسترسی به منطقه بسیار وسیع و دلپذیر درکه، کمتر کسی برای تفریح به این پارک مراجعه می کند . اما اگر قسمت وسایل بازی بچه ها در آن بیشتر بود، محل مناسبی بود تا بچه ها بتوانند ساعات بیشتری را در آنجا سپری کنند .

3 ) خانه معلم درکه :

خانه معلم درکه، در انتهای خیابان درکه بعد از پارک، و قبل از میدان درکه، روبروی بانک تجارت واقع شده می باشد که شامل بخش هتل، رستوران سنتی، رستوران در فضای باز ویک تالار می باشد، که به فرهنگیان، خدمات خود را ارائه می دهد. البته تالار و رستوران های خانه معلم برای عموم آزاداست . خانه معلم درکه درسال 1380 تأسیس شده می باشد.

4 ) مسجد علی بن ابی طالب :

این مسجد در ضلع شمال شرقی میدان درکه، ابتدای خیابان شهید میراسماعیلی قرار گرفته می باشد، که در سال 1345 تأسیس شده می باشد. در ضلع شمال غربی میدان درکه، سقاخانه ی مسجد علی بی ابی طالب قرار دارد که در سال 1382 تأسیس شده می باشد.

5 ) خانه سلامت :

خانه سلامت درکه ، در خیابان شهید میراسماعیلی ، جنب شورایاری واقع شده می باشد.  در این مرکز یک خانه اسباب بازی هم هست.  برای آشنایی بیشتر، در اینجا به پاره ای از خدماتی که این مرکز در سال 1388 به ساکنین محله ارائه داده می باشد تصریح می کنیم (لازم به ذکر می باشد که این مطالب از خانه سلامت درکه دریافت شده می باشد)  :

مشاوره پزشکی 620 نفر ، مشاوره روانشناسی 175 نفر ، تست قند خون وفشار خون 250 نفر ،

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

1 ) آیا سازمانهای ایمان محور از حیث مفهومی و کارکردی با سازمانهای محله محور قابل انطباق هستند؟

2) این سازمانها در شکل گیری و تقویت مدیریت و توسعه پایدار محله ای در محدوده مورد مطالعه (خصوصاً محلات منطقه 1 تهران) چه کارکردی می توانند داشته باشند؟

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک پایین صفحه