عنوان کامل پایان نامه :

 تأثیر سازمان های ایمان محور در مدیریت و توسعه پایدار محله های شهری

قسمتی از متن پایان نامه :

ورود امام سید محمد والی از بزرگترین تحولات این محله می باشد که شکل گیری ساختار جمعیتی محله درکه تحت تاثیر آن قرار داشته می باشد. در این محل یک باب حمام و چند باب آب انبار از آن دوران به یادگار مانده می باشد. ساکنین این محله در بدو شکل گیری همگی کشاورزان و باغداران متوسط رو به پایین بوده اند. گفته شده می باشد نام این محله را به علت وجود دره ای که در بالای محل قرار دارد درکه گفته اند و همین گونه، کثرت نسل سادات، برپایی پرشور آیین های مذهبی و ارادت ویژه اهالی درکه به ساحت مقدس اهل بیت(ع)  این محله قدیمی را به دهکده سادات نیز معروف و معروف نموده می باشد.

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

پیوند و انسجام اهالی درکه و اهالی اوین از قدیم از چنان استحکامی برخوردار بوده که همگان به رقم تفکیک محدوده از این دو محله هم جوار به نام اوین درکه یاد می کنند. علل این پیوستگی را بایستی در اشتراکاتی نظیر آب رودخانه، ازدواج های بین محله ای و برگزاری مراسم مذهبی مشترک در ماه های محرم و صفر جستجو نمود  (هفت حوض)  ،آبشار کارا ، آبشار بند عبدالله، آبشار جوزک، پلنگ چال، آسیبو( آب سفید)  ، هفت چشمه( هفت طغیانی)  ، کفو(آب کف دار) معروفترین جلوه های طبیعت زیبای دره درکه هستند که بر جاذبه های گردشگری و کوه پیمایی آن افزوده اند.  مداحی اهل بیت، استخراج سنگ سبز از معدن درکه، آسیاب داری، گوسفند داری، سنگ چینی سنتی، مرغ داری، باغدرای، عمده ترین مشاغل اهالی درکه تا سه دهه قبل بوده می باشد.

تقدیم 18شهید بزرگوار در سالهای دفاع مقدس، همراه با سکونت بنیان گذار جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی( ره )  و علامه طباطبایی صاحب تفسیر المیزان در دهه 30 مانند افتخاراتی می باشد که اهالی دره درکه به آن مباهات می ورزند .

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

1 ) آیا سازمانهای ایمان محور از حیث مفهومی و کارکردی با سازمانهای محله محور قابل انطباق هستند؟

2) این سازمانها در شکل گیری و تقویت مدیریت و توسعه پایدار محله ای در محدوده مورد مطالعه (خصوصاً محلات منطقه 1 تهران) چه کارکردی می توانند داشته باشند؟

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک پایین صفحه

دسته بندی : پایان نامه ارشد