عنوان کامل پایان نامه :

 تأثیر سازمان های ایمان محور در مدیریت و توسعه پایدار محله های شهری

قسمتی از متن پایان نامه :

خانه بهداشت محله امامزاده قاسم بدلیل اینکه فقط تاساعت 3 فعالیت می کند جوابگوی نیاز درمانی مردم این اهالی نمی باشد واهالی خواستار یک درمانگاه شبانه روزی می باشند. پارک گل محمدی که در خیابان نیاوران ابتدای خیابان تبریزی واقع شده می باشد تنها مرکز تفریحی محله امزاده قاسم می باشد و به دلیل اینکه اهالی آن محدوده به صورت دائم از این مرکز بهره گیری نمی کنند به نظر می رسد که بهتراست مسئولین محترم برای بهره گیری بهتر از این محدوده به فکر تاسیس مجتمعی مانند مجموعه شهربانو باشند. البته برنامه ریزان محترم بایستی به فکر تاسیس فضاهای سبز کوچکتر در نقاط مختلف محله امامزاده قاسم باشند زیرا اهالی از نداشتن فضاهای سبز برای گذران اوقات فراغت خود ناراحت بودند.

سالن ورزشی چند منظوره غدیر واقع در ضلع جنوبی میدان امام زاده قاسم پشت مجتمع شهربانو دارای یک سالن بزرگ ورزشی برای بانوان در شیفت صبح وآقایان در شیفت بعدازظهر می باشد. مجموعه شهربانو که یکی ازمراکز مهم فرهنگی این محله به شمار می رود واقع در میدان امامزاده قاسم – پلاک 9 که شامل:

کلاس های آموزشی – خانه سلامت – مرکز مشاوره خانواده – کارگاه های تولیدی – آرایشگاه – کتابخانه – کافی نت- کافی شاپ  می باشد .

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

قبل از تأسیس این مجموعه آنجا پارک بوده وحدود 2 سال می باشد که این مجتمع بنا شده می باشد. این مجموعه از لحاظ جغرافیایی در مکان مناسبی قرار نگرفته می باشد به دلیل شیب فراوان و عدم وجود پارکینگ رایگان و قابل دسترس نبودن مسیر خوب برای اهالی دیگر و قرارگرفتن در روبروی آستانه مبارکه امامزاده قاسم مشکلاتی را به وجود آورده می باشد در صورتی که اگر این مجموعه در پارک گل سنگ واقع در خیابان تبریزی بنا می گردید می توانست در آینده یک مجموعه بزرگ هم از لحاظ تجاری و فرهنگی برای عموم گردد. قسمت هایی مانند کتابخانه آن هنوز از لحاظ کتابهای قابل بهره گیری برای دوره های کارشناسی وکارشناسی ارشد جوابگو نمی باشد وهمین امر باعث می گردد که مراجعه کننده های زیادی را از دست بدهد. همچنین متناسب نبودن مدیریت ساختمان با پیمانکار که مسئولیت راه اندازی خانه فرهنگ این مجموعه را بر عهده دارد می تواند در آینده مشکلاتی را ایجاد نماید. یکی دیگر از معضلات این مجموعه مربوط می گردد به خانه اسباب بازی این مجموعه که هنوز اسباب بازی برای این قسمت درنظر گرفته نشده می باشد. این مجموعه به دلیل مسائل دیگری مانند عدم امکان برگزاری کلاسهای موسیقی به خاطرقرارگرفتن در نزدیکی آستانه مبارکه امامزاده قاسم متقاضیان زیادی را از دست داده می باشد. از نظر مراکز مذهبی محله امامزاده قاسم دارای مساجدی به این تبیین می باشد :

مسجد صاحب الامر – خ احمد زمانی – کوچه مسجد صاحب الامر

مسجد حضرت سجاد – امامزاده قاسم – خ میری –کوچه یاس

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

1 ) آیا سازمانهای ایمان محور از حیث مفهومی و کارکردی با سازمانهای محله محور قابل انطباق هستند؟

2) این سازمانها در شکل گیری و تقویت مدیریت و توسعه پایدار محله ای در محدوده مورد مطالعه (خصوصاً محلات منطقه 1 تهران) چه کارکردی می توانند داشته باشند؟

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک پایین صفحه

دسته بندی : پایان نامه ارشد