عنوان کامل پایان نامه :

 تأثیر سازمان های ایمان محور در مدیریت و توسعه پایدار محله های شهری

قسمتی از متن پایان نامه :

موارد قوت و ضعف محله دارآباد :

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

مهم ترین ویژگی قابل توجه محله دارآباد آب و هوای ییلاقی و پاک این محله می باشد که دارای قابلیت سرمایه گذاری و برنامه ریزی به خصوص در زمینه گردشگری می باشد. از سوی دیگر این محله دارای نقاط ضعفی نیز می باشد که برنامه ریزی های منسجم و کارآمدی برای رفع آنها می طلبد. همان گونه که در متن مقاله فوق نیز ذکر گردید، این محله فاقد دبیرستان می باشد اگر چه در محله های مجاور مانند نیاوران تعداد زیادی دبیرستان وجود داشته و این کاستی تا حدودی جبران شده می باشد. مانند موارد دیگر می توان به عدم وجود دکه روزنامه فروشی و کیوسک های پلیس و نگهبانی برای ایجاد امنیت بیشتر در محله تصریح نمود. نقطه ضعف دیگری که از سایر موارد مهم تر به نظر می رسد وجود بافتی قدیمی در شمال این محله می باشد که علاوه بر عدم داشتن استحکام لازم بناها در این منطقه دارای ظاهری نازیبا نیز می باشد که فرهنگی خاص نیز به وجود آورده که به بازبینی و برنامه ریزی ویژه برای ارتقاء سطح فرهنگ در منطقه نیاز دارد ( ستوده ، منوچهر ، 1371 ) .

3-5-8  محله ولنجک : 

ولنجک دهکده ای در دامنه جنوبی کوه البرز بوده که از ارتفاعات توچال آغاز می گردد. این دهکده در شرق روستای اوین واقع شده می باشد که از جنوب به اراضی محمودیه و مقداری از اراضی اوین، از شمال به آبریز کوه توچال، از غرب به زمین ها و از شرق به زمین های اسد آباد محدود می گردد و هم اکنون نیز از جنوب مشرف به بزرگراه چمران و از شمال محدود به دامنه های کوه های شمال شهر خصوصاً قله توچال می باشد. در قدیم بخشی از آب این محله از رودخانه ایی درغرب ولنجک تأمین می شده می باشد وقنات علی آباد که در زیر محله ولنجک کنونی هنوز به حیات خود ادامه می دهد نیز یکی دیگر از منابع تأمین آب اهالی ولنجک به شمار می رفته می باشد . این منطقه مرتفع ترین منطقه مسکونی تهران به شمار می رود به همین دلیل دمای هوا درآن نسبت به مناطق جنوبی 5 تا 7 درجه خنک تر می باشد و به همین دلیل به بام تهران شهرت یافته می باشد. خیابان اصلی آن که همنام محله ولنجک نامیده می گردد به دلیل شیب تندش در میان رانندگان معروف می باشد. از جاذبه های تفریحی ولنجک می توان به حاشیه های تفریحی رودخانه ولنجک و تله کابین توچال تصریح نمود که به عنوان یکی از پاتوق های شهروندان تهرانی خصوصاً جوانان تهرانی در ایام تعطیل به حساب می آیند. خیابان ولنجک از ارتفاع 1650 متر ار سطح دریا در جنوب آغاز و در ارتفاع 1830 متری از سطح دریا در شمال به پایان می رسد.

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

1 ) آیا سازمانهای ایمان محور از حیث مفهومی و کارکردی با سازمانهای محله محور قابل انطباق هستند؟

2) این سازمانها در شکل گیری و تقویت مدیریت و توسعه پایدار محله ای در محدوده مورد مطالعه (خصوصاً محلات منطقه 1 تهران) چه کارکردی می توانند داشته باشند؟

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک پایین صفحه

دسته بندی : پایان نامه ارشد