تأثیر سازمان های ایمان محور در مدیریت و توسعه پایدار محله های شهری

قسمتی از متن پایان نامه :

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

پارک جنگلی سوهانک :

با در نظر داشتن جایگاه جغرافیایی، کوهستانی ، گردشگری و تاریخی شمال تهران ، پارک جنگلی سوهانک شهر ورزشی می گردد. مهندس بتو این مکان را یک مجموعه کامل ورزشی دارای مجموعه آبی در کنار پارک ویژه بانوان، مانژ اسب سواری، سالن تیراندازی، ورزش های هوایی، مسیر دوچرخه سواری، شهربازی بزرگ برای افراد خانواده و…. دانست. به گفته وی این مجموعه در زمینی به وسعت 20 هکتار و با هزینه ای معادل 20 میلیارد تومان ساخته می گردد و اجرای آن حداقل در 5 تا 6 فاز طراحی و مرحله به مرحله به انجام خواهد رسید .

3-5-9-4 موارد قوت ، ضعف ، فرصت و تهدید ها در محله سوهانک :

الف )  نقاط ضعف :

در سوهانک بافت فرسوده زیاد می باشد و کوچه های آن تنگ می باشد. اهالی منطقه سوهانک در شمال شرق تهران با وجود قدمت بسیار سکونت در پایتخت با معضلات بسیاری در تامین آب شرب مواجه هستند که اعتراض آنان را بر انگیخته می باشد. به گفته اهالی این منطقه، اداره آب منطقه ای تهران با اتکا به مصوبه شورای شهر، اقدام به قطع آب شرب آنان کرده که در گرمای تابستان معضلات عدیده ای را به همراه داشته می باشد. امروزه زمین های زیر 1800 متر امکانات شهری به آنها تعلق گرفته می باشد اما بالای 1800 متر را امکانات شهری به آنها واگذار نشده می باشد وآنها هنوز از آب انبار بهره گیری می کنند.

برجرهای ساخته شده در سوهانک از شهرداری پروانه ساخت گرفته اند پایان کار دارند اما به اینها آب روستایی وآب شهری نمی دهند برای آنها با تانکر آب می آورند

یکی دیگر از ضعف های این محله این می باشد که به کوه درها توجهی نکرده اند و درختان با عظمت از بین4 میلیون هزینه دارد / رفته اند، در صورتیکه شهرداری اگر بخواهد یک درخت را به آن عظمت برساند 5 اما براحتی درختان چندین ساله از بین رفته اند.

کوی لاله بر اساس استاندارد مهندسی ساخته نشده می باشد و آبهای سطحی بالا می آید و وضعیت نامناسبی را ایجاد کرده می باشد

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

1 ) آیا سازمانهای ایمان محور از حیث مفهومی و کارکردی با سازمانهای محله محور قابل انطباق هستند؟

2) این سازمانها در شکل گیری و تقویت مدیریت و توسعه پایدار محله ای در محدوده مورد مطالعه (خصوصاً محلات منطقه 1 تهران) چه کارکردی می توانند داشته باشند؟

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک پایین صفحه

دسته بندی : پایان نامه ارشد