عنوان کامل پایان نامه :

 تأثیر سازمان های ایمان محور در مدیریت و توسعه پایدار محله های شهری

قسمتی از متن پایان نامه :

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

مراکز فرهنگی مذهبی :

خانه فرهنگ قرآن ( پسرانه) ، دکه روزنامه فروشی ، کتابخانه شهید بهشتی  ، کتابخانه مسجد النبی ، مسجدالنبی ولنجک

4 ) مراکز درمانی و بهداشتی :

بیمارستان رامتین ( فوق تخصص قلب و عروق) ، درمانگاه شبانه روزی ولنجک ، داروخانه شبانه روزی رامتین ، داروخانه ولنجک ، مرکز خدمات روانشناسی ومشاوره احیا ، آمفی تئاتر روباز پارک گلریزان ، بیمارستان طالقانی مرکز توانبخشی دانشگاه شهید بهشتی ، مرکز توانبخشی جانبازان،

3-5-8-2 موارد قوت و ضعف محله ولنجک :

موارد قوت و فرصت : شاخص های فرهنگی و تفریحی و مذهبی ، هدایت سرمایه گذاری دراقتصاد گردشگری ، تفرجگاه با جاذبه های بالای گردشگری

موارد ضعف و تهدید : رفت و آمد بسیار سخت وتصادفات و وارد آمدن خسارات شدید در زمستان به دلیل کوهپایه بودن ، وجود حیوانات وحشی مثل سگ و روباه و … در صبح های زود و آزار اذیت مردم ، آلودگی ناشی از رها کردن زباله های گردشگران در کوهستان و مسیل ها و مسیر قله توچال ، تخریب محیط زیست و تبدیل بافت کوهستانی و طبیعت به بافت شهری و قطع درختان به دلیل ساخت و ساز ( ستوده ، منوچهر ، 1371 ) .

3-5-9 محله سوهانک :

محله سوهانک در تهران شمال شرقی، در جوار محله های ازگل و دارآباد و در یک کیلومتری شمال بزرگراه لشگرک و در دامنه جنوبی کوه البرز واقع شده می باشد. ارتفاع این محله از سطح دریا 1785 متر می باشد.  محدوده جغرافیایی این محله به گونه دقیق از شمال به ارتفاعات سوهانک و شمال کارخانه آسفالت، از جنوب به اتوبان ارتش، از شرق به تعاونی بهشتی و شهرک لاله و از غرب به بلوار قائم منتهی می گردد ( نقشه شماره 14-3 ) . گفته شده اولین افرادی که به این محل مهاجرت نمودند اقوامی بودند که در زمان قاجار از سمت شمال به اینجا آمدند و پس از ساکن شدن در این محل نام فامیلی خود را به سوهانی تغییر دادند. روش زندگی مردم این محله تا کنون حالت سنتی خود را حفط کرده می باشد. در این محل زمین های بایر زیادی هست که اهالی آن، این زمین ها را وقف امام خمینی کرده اند و نکته قابل توجه اینکه یک حمام و یک آب انبار قدیمی در محل هست که این آب انبار در حال حاضر منبع اصلی آب سوهانک می باشد ( سند هویت محله سوهانک ، منطقه 1 شهر تهران ، 1385 ) .

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

1 ) آیا سازمانهای ایمان محور از حیث مفهومی و کارکردی با سازمانهای محله محور قابل انطباق هستند؟

2) این سازمانها در شکل گیری و تقویت مدیریت و توسعه پایدار محله ای در محدوده مورد مطالعه (خصوصاً محلات منطقه 1 تهران) چه کارکردی می توانند داشته باشند؟

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک پایین صفحه

دسته بندی : پایان نامه ارشد